• 12 KAS 17
  • 0

  Bu Uyarı İşaretlerini Kontrol Edin Sevdiklerinizin Yardıma İhtiyacı Olabilir

  Sevdiklerinizin Yardıma İhtiyacı Olabilir

  Sevdiklerinizin Yardıma İhtiyacı Olabilir

  Buzdolabında ve dolabında bozulmuş yiyecek buluyor musun? Yaşlanan ebeveynlerin günlük ilaç dozlarını hatırlamakta zorlandıklarını fark ettiniz mi? Bu sesi tanıyor mu, “Anne, sen iyi misin? Ev temizliği ve evini organize etmek için elinize mi ihtiyacınız var? Yaşlanan ebeveynlerin evde yardıma ihtiyacı olabileceğini düşünmeye başlıyorsanız onlarla konuşma öncesi ve sırasında bu kontrol listesine başvurmak yararlı olabilir.

  Bu Uyarı İşaretlerini Kontrol Edin

  1. Darmadağın, dağınık olan yaşam ortamı. Yaşlanan ebeveynin evinin düzensiz olduğunu ve organize olmadıklarını fark ettiniz mi?
  2. Kirli giysiler ve – veya vücut kokusu. Kendilerini veya elbiselerini yıkamayı unutmak kesinlikle bir şeylerin doğru olmadığını gösteren bir göstergedir.
  3. Aşırı Zayıflık, kilo kaybı. Yaşlanan ebeveynlerin kilo verdiklerini fark ettiniz mi? bozuk yiyecekleri daha sık buldunuz mu? Bu belirtiler anne babanın evde yardıma ihtiyacı olabileceğinin önemli bir işaretidir.
  4. Açıklanamayan morluklar. Ebeveyninizdeki büyük ve sık morluklar düşme veya kötü beslenme neden olabilir. Her iki durumda da, bu morlukların ve çürüklerin nasıl olduğunu düşündükleri konusunda onlarla konuşmalısınız.
  5. İlaç almayı unutmak.  İlaç, yaşlanan ebeveynlerimiz için günlük  bir rutin olur. Bununla birlikte, ilacı kullandığını unutuyorsa bu ciddi bir sorun demektir.
  6. Unutkanlık. Ebeveyn’leriniz önemli randevülerini kaçırdıklarını veya takvim düzenlemesi yapmadıklarını fark ediyorsanız bu ciddi bir sorun olabilir.
  7. Bir zamanlar keyif aldıkları etkinliklere ilgisizlik Yaşlanan ebeveynlerin artık bir şeyler yapmaktan, keyif aldıkları etkinliklere katılmadıklarını ve oturmalarını daha fazla zaman harcadıklarını fark ediyorsanız (veya hiç yapmamak) bir şeylerin yanlık gittiğini gösteriyor olabilir.

  Uyarı işaretlerinden haberdar olmak bağımsızlığını uzatmada büyük farklılık yaratabiliyor – bu nedenle proaktif olmak önemlidir. Bu şekilde, onlar için doğru bakım planını Yapabilirsiniz.

  Leave a reply →